HDR Tutorial v českém jazyce

HDR Tutorial v českém jazyce! Hi!

Naučte se HDR techniku v šesti krocích jednodušše a zdarma!

Vítejte!

Tento jednoduchý HDR tutoriál naučil tisíce lidí jak na to. Věřím, že pomůže i vám. S trochou snahy to dokáže KAŽDÝ!

Pro koho je tento tutorial určen?

  • Pro začátečníky, kteří se chtějí pyšnit hežčími fotografiemi
  • Pro pokročilé, kteří se chtějí naučit něco nového

Svoje metody nepřetržitě rozvíjím. HDR (High Dynamic Range – Vysoký Dynamický Rozsah) je poměrně mladá forma umění. Měl jsem to štěstí procestovat celý svět a osobně poznat ty nejlepší HDR umělce. Sdílime spolu techniky, fotíme, a dále upravujeme naše fotografie, pracujeme spolu a snažíme se tuto formu fotografie prosazovat. Rád se s vámi podělím o ten nejnovější a nejlepší postup.

Doporučený software

Doporučji Photomatix Pro (Použijte kupónový kód TREYRATCLIFF a ušetřete 15%). Můžete si ho zakoupit a stáhnout z oficiálních stránek Photomatixu.  Jednoduché!

Photomatix je levný a slevový kupón Vám cenu ještě srazí. Lepší než drátem do oka! To mi na mé svatbě řekl kněz.

Want to watch a video version of this tutorial?

Go grab the tutorial and download now! This is the latest and greatest video tutorial. It starts slow for beginners, and then moves into intermediate and advanced post-processing techniques. It’s over four hours long. Half of it follows me around New Zealand while I set up for many kind of photography situations. The other half is all screen-capture, so you can see exactly how I create these sorts of photos. You can do it too! The tutorial also comes with a lot of photo files so you can follow along.


 

Would you like to read this tutorial offline?

This same tutorial is available in the form a beautiful eBook, Introduction to HDR, that you can download and read it offline. It’s a great resource to keep with you that you can reference over and over again.

 

This eBook that will save you a lot of time and trouble!

Get the Top 10 HDR Mistakes eBook right here! This has been a labor of love (and embarrassment)! Why embarrassment? Well, I decided to use my OWN early photos as examples of bad HDR. I made all the mistakes, believe me. I’ve corrected all of them (I think!) and I figured out what I was doing wrong. I explain it all in the book. It wasn’t obvious to me at the time, but now it is. Anyway, this eBook will be a great boon to you!

 

Free Newsletter from Trey!

There I am. I look confused, don’t I? I think I was at the time. Anyway, sign up for my newsletter! There are always hot tips and the latest goodies! I send out about one a month and I promise not to spam you!

You wanna hang out on Social Media? Sure, why not? Everyone is doing it!

Follow me on Google+, Twitter at @TreyRatcliff, Facebook, and Pinterest!


Co je HDR?

HDR je zkratka – High Dynamic Range (Vysoký Dynamický Rozsah). HDR technika je o post processingu jednoho či více snímků, jejich kombinování a vyrovnávání kontrastních poměrů, kterých není možné docílit jednou expozicí. Takto upravuji přibližně 75% mých fotografií. Měli by jste vědět, že HDR je velmi rozsáhlé téma. Můj post processing začíná použitím základních HDR technik, poté ale následuje nespočet dalších kroků k dosáhnutí více… řekněme… evokujícího vzhledu.

Pojďme si říct něco o filozofii, která stojí za tímto stylem processingu fotografií. Možná považujete způsob uchovávání představ v lidském mozku jiný, než váš počítač uchovává obrazové soubory. Neexistuje clona, rychlost závěrky, atd. Ve skutečnosti, když jste na nějakém krásném místě se svými přáteli — všimli jste si někdy, že když se vrátíte a fotografie ukážete lidem, tak říkáte „No, měl jsi tam být“. I skvělí fotografové s tou nejlepší výbavou mohou velice zřídka reprodukovat scénu tak, jak ji ve skutečnosti viděli. Fotoaparáty jsou velice dobré v zachycování “obrazů”, linií, stínů — ale nejsou velmi dobré v zachycování scén jak si je vaše mysl vybavuje. Když máte scénu před sebou, vaše oko putuje všemi směry, umožňuje Vám „vpouštět“ více světla do některých míst, která jsou tmavší než ostatní, vytváříte si hotový obraz který obsahuje vaše emoce a pocity spjaté s daným místem. V průběhu osvojování HDR technik si uvědomíte, že vaše fotografie tyto hluboké vzpomínky a emoce více zhmotňují. Je to výborné “obelstění“ vašeho mozku k procítění obrazu mnohem více než normální fotografie.
Nyní Vám ukážu některé mé HDR fotografie. První fotka je vůbec první HDR vystavené ve Smithsonianově instituci ve Washingtonu D.C., hodně dalších je reprezentováno agenturou Getty, až tak může být HDR akceptováno pokud je technika aplikována správně!

HDR Image

HDR Image

HDR Image

HDR Image

HDR Image

HDR Image

HDR Photo

HDR Image

HDR Image

HDR Image

KROK 1: ZAPNĚTE SI SVŮJ APPLE (UVEDENÝ POSTUP JE VHODNÝ I PRO PC)

Takto vypadá moje obrazovka po startu, před spuštěním jakékoliv aplikace. Když už jsme u toho, Macy jsou skvělé a rychlé – všechny úkony zvládá levou zadní. Kdysi jsem Macy a jejich příznivce nesnášel, ale změnil jsem se. Jsou výborné! Ale zpátky k věci.
By the way, all the steps in the tutorial are the same, whether or not you are using a PC or a Mac.

HDR Tutorial - Getting started...the clean desktop before the storm (by Stuck in Customs)

Software který používám (v pořadí důležitosti):

  • Photomatix Pro (nutný) – Pokud se rozhodnete pořídit si software Photomatix Pro (za málo peněz získáte opravdu hodně muziky), určitě využijte kupónový kód TREYRATCLIFF“. Pokud vám stačí trial verze, navštivte Oficiální stránky Photomatixu (trial verze vám ale přidá škaredý vodoznak!).  Pro více informací navštivte moji Photomatix recenzi.
  • Photoshop (doporučený) – Photoshop si můžete zakoupit přímo z oficiálních stránek Adobe. Můžete také použít Photoshop Elements, ačkoliv ho v mé Photoshop recenzi nedoporučuji, protože vám neumožní použití pluginů.  Pokud u tutoriálu vydržíte až do konce, uvidíte proč doporučuji Photoshop k „vyčistění“ fotografie vyprodukované Photomatixem. Není nutný, ale vřele ho doporučuji.
  • Noiseware Professional (dobrovolný) – Vyzkoušel jsem hodně softwaru sloužící k potlačení šumu. Sami uvidíte, že při procesu vytváření HDR obrazu se nám nějaký šum objeví. K redukci šumu používám Noiseware Professional.  Sadu pro Windows nebo Mac můžete zakoupit online ze stránek Imagenomic.
    • Poznámka: U kroku “Proceed to Checkout”, použijte kupónový kód “STUCKINCUSTOMS” a ušetřete!
  • Topaz Adjust (dobrovolný a úžasný) - Získáte ho z oficiálních Topaz stránek .  Topaz Adjust vám pomůže přidat více kontrastu k vašemu finálnímu výtvoru. Přečtěte si Topaz Adjust Recenzi pokud vás produkt zaujal. Pokud si můžete dovolit utratit ješte o trochu více, doporučuji Topaz Photoshop Bundle verzi, která nabízí několik vychytávek navíc!
  • Ještě něco? - Používám řadu dalších nástrojů.  Chcete-li další tipy na software , doporučuji aby jste si prečetli mou Nik Recenzi a onOne Plugin Recenzi.  Oba jsou skvělé!

OK, když už jsme si všechen potřebný software pořídili, můžeme se vrhnout na další část tutoriálu.
Pokračujte na druhou stranu tutoriálu.!

> DALŠÍ ČÁST HDR TUTORIÁLU

Welcome to STUCK IN CUSTOMS Welcome to my travel photography blog!
Enjoy the daily photos, tips, tutorials & more!
Newsletter Sign Up
The Most Beautiful Newsletter Ever!


x
  • © 2004 - 2014, SIC Media, LLC. All Rights Reserved.